Čtvrťáci vyrazili za korunovačními klenoty

Od 17. do 30. září bylo možné na Pražském hradě navštívit Vladislavský sál, ve kterém byly vystaveny české korunovační klenoty v rámci oslav Svatováclavského výročí. Tuto možnost jsme si nemohli ve 4. A nechat ujít, a tak jsme vyrazili na „obhlídku“ těch krásných třpytivých skvostů.
Museli jsme si trochu přivstat a od školy odcházet dřív, abychom nestáli velkou frontu. Počasí ten den zrovna přálo a sluníčko nám svítilo do zad při výšlapu po zámeckých schodech – zvládli jsme tak i tělocvik. Po zdolání všech schodů jsme měli to štěstí vidět výměnu hradní stráže. Poté už jsme spěchali směrem k prohlídce. Fronta nebyla dlouhá a rychle jsme postupovali k našemu vytouženému cíli. Někteří z nás zažili velký zážitek ještě před vstupem do samotného sálu – museli jsme procházet detekčními rámy a batohy byly kontrolovány skenery. Po vstupu do sálu jsme téměř oněměli a užívali si krásnou atmosféru. Ke klenotům jsme se blížili krůček po krůčku… A je to tady – jsme u vitríny. Měli jsme možnost si zblízka prohlédnout nádhernou korunu zdobenou několika safíry, spinely, perlami, rubíny, smaragdy. Stejně tak zdobené bylo i lesknoucí se žezlo a jablko. Žáci zkoumali klenoty detailně a nemohli se na ně vynadívat.
Po prohlídce jsme ještě zavítali do krámku, kde si někteří natiskli památeční razítko či koupili nějaký suvenýr.
Celý výlet jsme si moc užili a určitě doporučujeme všem, aby na Hrad zavítali a klenoty si prohlédli – dle rozhodnutí pana prezidenta budou vystavovány každoročně, a to by byla škoda nevyužít!

IMG_2764-768x1024.jpgIMG_27641-1024x713.jpgIMG_2707-768x1024.jpgIMG_2741-768x1024.jpgIMG_2753-1024x768.jpg