Pavlík v Mohylce

Je to velmi dlouho, co jsme spustili projekt Chceme Pavlíka v Mohylce. A dnes by se mohl jmenovat Chceme a potřebujeme Pavlíka v Mohylce. Před lety jsme zřídili chráněné dotované místo, a tak se ujali Pavlíka. Ale jak to tak bývá, vše dobré a prospěšné je ukončeno. Stát přestal tuto bohulibou činnost podporovat. My jsme se ale rozhodli v podpoře Pavlíka pokračovat sami, a tak mnoho rodin spojených s Mohylkou přispívá do fondu, díky němuž může být Pavlík i nadále naším zaměstnancem.
Činností, které pro naši školu Pavlík dělá, vskutku není málo. Hned několikrát denně je nepostradatelný při dozorech, které zajišťují bezpečí a pohodu školáků: ráno při příchodu dětí ke škole, o velké přestávce, když si děti užívají na školní zahradě, a hlavně v době obědů. Věnuje čas dětem, které potřebují, aby jim někdo naslouchal. Vítá před školou návštěvy a doprovází je do správné kanceláře, aby nikdo nezabloudil. Pomáhá se stěhováním nábytku a objemných pomůcek. Podílí se na údržbě školní zahrady a péči o školní zvířata. Má na starosti vynášení tříděného odpadu ve škole.

Pavlík.jpg