Integrace

Tak obyčejné slovo (včlenění do kolektivu), ale naplnění tohoto slova není tak jednoduché.
      Naši školu navštěvují i děti, jež vyžadují pomoc vlastního asistenta. Jejich včlenění do kolektivu obohacuje je samé stejně jako ostatní žáky jejich třídy. Ve většině případů probíhá hladce a ke spokojenosti všech.
      My se věnujeme jim a ony nás učí toleranci, trpělivosti a pochopení. Oba světy se tu střetávají.
      A zkušenosti? Jen dobré. Spolužáci pomáhají a mají velkou snahu ulehčit práci, jak dětem, tak paním učitelkám.

A co technická stránka?
      Vybudování nájezdu, pracovní stolek, madla na WC, to funguje. Velkou pomocí je i asistentka pedagoga.
      Zapojujeme děti do všech aktivit školy - vycházky, výlety, účast na škole v přírodě, pobyt o přestávce na zahradě a v družině. A to je naším velkým úkolem.

Ale hlavní práce je na třídních učitelkách. Jejich práce je neocenitelná a odměnou je jim šťastný úsměv a radost dětí z cesty do školy.

Díky jim!