Obědy, které potěší, poučí i pobaví
Naše báječné paní kuchařky v naší ZŠ Mohylová nejenže báječně (a také zdravě!) vaří, ale snaží se dětem pobyt v jídelně všelijak zpříjemnit. Děti se těší vždy na jejich velmi vtipné a sladěné tematické převleky s ohledem na události a běh roku, na týdenní menu podle různých zemí a stylů apod.
Mezi originální překvapení, která zpříjemnila dětem obědy, patřily parádní háčkované figurky z pohádek. Každý den čekala u vzorového tácu s jídlem jiná dvojice – Pat a Mat, Mach a Šebestová, Spejbl a Hurvínek…

Dobrou_chuť_s_pohádkou_1.jpgDobrou_chuť_s_pohádkou_2.jpgDobrou_chuť_s_pohádkou_3.jpgDobrou_chuť_s_pohádkou_4.jpg

Také v době podzimního svátku Halloween připravily paní kuchařky pro děti krásné, vtipnou a nápaditou strašidelnou výzdobu u jindy „obyčejného“ oběda v jindy „obyčejné“ školní jídelně. Na žáky čekal ozdobený kostlivec, tematické barevné balónky, pavouci v pavučinách z vaty, dokonce i v ovocném baru byl halloween patrný! Ale to hlavní, z čeho byly děti opravdu nadšené (kromě báječného podzimního dýňového rizota), to byl vzhled samotných paní kuchařek. Všechny se na výdej obědů převlékly do kostýmů, doladily své stejnokroje pomocí rozličných čarodějnických doplňků, některé si krásně namalovaly obličej a se svými milými úsměvy se pustily do práce.

Halloweenské_obědvání_v_Mohylce_1.jpgHalloweenské_obědvání_v_Mohylce_2.jpg

Tematická menu a s nimi spojená výzdoba jídelny dávají dětem příležitost poznávat také kulturu a typické potraviny cizích zemí. Například během „Alpského týdne“ měli školní strávníci možnost ochutnat vyhlášené speciality z italských, německých, francouzských, švýcarských a rakouských Alp. Vedle výdeje stály opřené sjezdové lyže, běžky, hůlky a saně. „Alpský“ jídelní prostor vtipně dotvářely drobné detaily v podobě typických pletených palčáků, kulicha či šály.

alpská_1.jpg

Výstřižek_new.PNG

alpská_3.jpgalpská_4.jpgalpská_5.jpgalpská_6.jpgalpská_7.jpgalpská_8.jpgalpská_9.jpg

Díky paním kuchařkám z Mohylky se mohou strávníci přenést nejen do vzdálených krajů, ale také do minulosti, například do časů našich babiček a prababiček. Mohyláci měli možnost si na nástěnce nad zeleninovým barem přečíst, jak se jedlo dříve, které přílohy či suroviny se tolik nepoužívaly, ba ani nepěstovaly. Zároveň měli jedinečnou příležitost ochutnat oukrop, kyselo, nastavovanou kaši, chlebovou polévku a jiné neobvyklé pokrmy, se kterými se v dnešní době již moc často nesetkáváme. A protože mají naše báječné paní kuchařky smysl pro humor, pro dotvoření dokonalé babičkovské atmosféry se nám při výdeji obědů převlékly do zástěr, které se v kuchyni nosily dříve. Elegantní šátky na hlavách byly pak už jen třešničkou na dortu.

babičkovská_kuchyně_1.jpg

babičkovská_kuchyně_2_new.jpg