CELOŠKOLNÍ PROJEKT BIOODPAD NENÍ ODPAD

Fotogalerie zde

Ve středu 24.4.2019 jsme se všichni zúčastnili projektu, který se věnoval bioodpadu. Tentokrát jsme se mohli zapsat na stanoviště ve třídách, ale i venku na zahradě. Mohli jsme pozorovat život v kompostéru, dozvědět se něco nového o chovu slepic, králíků i prasátka. Někteří si vybrali sledování živočišného trusu, hmatové pytlíčky nebo stezku naboso. Ve třídách měly paní učitelky připravené povídání o zpracování odpadů, spotřebě vody, pozorování mikroskopem. Mnohé lákala žížalí televize, kde jsme mohli pozorovat organismy, které žijí ve vermikompostéru. Zpestřením bylo zpívání a tancování, úspěch mělo tradiční vaření. Novinkou byla návštěva obchůdku Neobaleno, kde prodávají potraviny do přinesených nádob a tím šetří naše životní prostředí.

Holky a kluci z Mohylky

3       4