zájmový kroužek: Keramika v Ateliéru M

vyučující:  Hana Krbcová

Práce s hlínou je úžasným prostředkem, jak mohou děti projevit vlastní fantazii, estetiku, tvůrčí vyjádření a poznávání světa. Prostřednictvím modelování z keramické hlíny rozvíjíme trojrozměrné výtvarné cítění, soustředěnost a zručnost. Při tvoření s přírodním materiálem si děti procvičují jemnou motoriku a ukládají do ní přebytečnou energii.
Kurz je zaměřen na volnou tvorbu – modelování. Děti se postupně seznámí s různými postupy práce s keramickou hlínou od zpracování, zdobení (nejen) glazurami, až po vlastní výpal. Při konečné úpravě a prezentaci výrobků v Ateliéru často kombinujeme různé techniky (použití textilu, korálků, malby na karton, využití odpadových a přírodních materiálů...).

Kontakty:
Facebook: Atelier M