Čtenářská gramotnost

Žáci 5.A a 5.B úspěšně obhájili své závěrečné práce! Od 1. třídy věnujeme v naší škole zvýšenou pozornost rozvoji čtenářských dovedností, tvůrčího psaní a komunikaci. Proto na konci 5. ročníku psali naši žáci závěrečnou práci.Téma si vybrali ze široké nabídky a ve škole postupně zpracovávali a kompletovali svou práci. Na netradičních třídních schůzkách svou práci představovali svým rodičům i učitelům. Nakonec obhajovali závěrečnou práci před spolužáky, kde stručně práci představili a podělili se o nové poznatky. Odměnou všem bylo hodnocení, pochvaly, rady a doporučení od všech zúčastněných. Za úspěšnou obhajobu žáci obdrží certifikát, který jim bude slavnostně předán na Zahradní slavnosti.

Klub mladých čtenářů

Naše škola se zapojila do spolupráce s nakladatelstvím Albatros a prostřednictvím KMČ budeme dětem v pravidelných intervalech nabízet novinky tohoto nakladatelství. Děti si v pohodlí domova spolu s rodiči vyberou tituly z aktuálního katalogu a objednávku už za ně vyřídí koordinátor ve škole. Výhodou je i nižší cena. Snažíme se, aby v době moderních technologií děti opět našly cestu ke knihám.