Ohlasy rodičů bývalých páťáků z osmiletých gymnázií

Musím moc, moc poděkovat za Vaši přípravu. Adaptaci zvládl syn úplně v pohodě.Je nadšený, chodí do školy rád. Bála jsem se kolik toho bude v učení, ale úplně bez problémů. Stačí mu, co je ve škole, doma se k tomu nemusíme vracet. Jsem moc ráda, že jsme zvolili opět menší školu, funguje to ve stejném duchu jako u Vás. Zatím jsme moc, moc spokojení.

Syn je zatím v pohodě, celkem rychle si na gymnáziu našel nové kamarády a k tomu hned druhý týden v září jely děti na adaptační kurz, který jim rozhodně pomohl se navzájem poznat rychleji a hlavně přirozeněji než ve školních lavicích a o krátkých přestávkách.
A co se týče vědomostí u vás získané, tak je na tom taky dobře.Ve čtvrtletí mu vycházely jedničky a dvojky. Zatím ve většině předmětů profesoři srovnávají probrané učivo ze základních škol, aby děti byly na stejné úrovni. Syn s tím větší problémy nemá, většinu zná. Na angličtinu se rozdělovali do dvou skupin podle úrovně, syn se dostal do té první, co víc umí. Doma si vypracovává jenom domácí úkoly a nějaké ty prezentace, jinak se učit nemusí.

Musím přiznat, že s dcerou velmi rády vzpomínáme na 5 let strávených na ZŠ Mohylová.
Dle mého názoru ji vaše škola opravdu velmi dobře připravila na studium na gymnáziu.
S přechodem na novou školu neměla dcera žádný problém - snad jen jiný systém úkolů ji z počátku překvapil, ale už si zvykla a připravuje se v podstatě samostatně. Jen občas je překvapená, že by si měla přečíst i knížku, že nestačí jen zápisky z hodin.
Se začleněním do kolektivu dcera naštěstí problémy neměla - hodně pomohl seznamovací kurz, který byl organizován hned první týden v září a kde se celá třída poznala. Navíc mají skvělou třídní paní učitelku, která je má na angličtinu a tudíž je s nimi v téměř každodenním kontaktu.
Dcera je zatím hodně nadšená fyzikou - spoustou pokusů, které ve škole provádějí. Méně češtinou, ale zde hodně čerpá ze znalostí gramatiky ze ZŠ.

Syn se chytil v nové škole celkem dobře. Co se učení týká, líbí se mu moc předměty jako dějepis, přírodopis a fyzika. S AJ bojuje celkem statečně a na češtinu má velmi přísnou, ale dobrou paní učitelku, většinou má dvojky, takže pohoda. Co se kolektivu týká, vzpomíná, že na Mohylce to bylo o moc lepší. Myslím, že to bylo hlavně Vaší zásluhou, že byly děti tak dobrý kolektiv a syn vzpomíná na Mohylku hrozně rád.
Ještě jednou děkuji za to, jak příjemně a přitom úspěšně jste dětem pomohla vstoupit do systému vzdělávání.