Mohyláci pomáhají školní sbírkou

Situace na Ukrajině není lhostejná ani nám v Mohylce, proto jsme se rozhodli přispět i naší troškou do mlýna a založili ve škole sbírku. Do krabic umístěných před třídami pátých ročníků přinášejí žáci i zaměstnanci ZŠ Mohylová trvanlivé potraviny, dětskou výživu, drogistické zboží, obvazy, náplasti, dezinfekce a další potřebné věci. Když se krabice naplní, odnesou jejich obsah žáci do prodejny Billa na Lužinách. Tam se naše školní sbírka stane součástí sbírky mnohem rozsáhlejší, u které je zaručen odvoz donesených věcí na místa, kde je lidé opravdu potřebují a využijí.

Nejen věcnou pomocí však přispěla Mohylka ke zlepšení situace prchajících rodin z Ukrajiny. Paní učitelka ze ZŠ Mohylová domluvila ve skautské klubovně v blízkosti školy provizorní ubytování pro maminku s dětmi, kterým jsme kromě této střechy nad hlavou nabídli také stravování ve školní jídelně. Obojího celá rodina velmi ráda a s díky využila. S pomocí uprchlíkům tímto rozhodně nekončíme, i nadále se budeme snažit pomáhat těm, kteří to v této době nejvíce potřebují.

20220227_144727-1152x1536.jpg

IMG-20220304-WA0002-1-1293x1536.jpg