Báseň z Mohylky oceněna Čtyřlístkem

Už několik generací dětí sleduje s napětím rozmanité příběhy a dobrodružství party vynalézavých zvířátek Bobíka, Fifinky, Pindi a Myšpulína – tedy Čtyřlístku. Žáci 3. B ze ZŠ Mohylová však nezůstali jen u čtení a sledování komiksových obrázků a rozhodli se prožít vlastní dobrodružství s tvorbou básničky o této povedené čtveřici. Protože jsou třeťáčci podobně jako Čtyřlístek dobrá a sehraná parta, společná tvůrčí práce jim šla od ruky.

Děti se v časopisu o Čtyřlístku dočetly tři slova, která by měla básnička obsahovat: sněhulák, Čtyřlístek a radovánky. Děti se nepotřebovaly zdlouhavě dohadovat o rozdělení rolí při vymýšlení básničky- někdo spontánně navrhoval slova, která se rýmují, další spolužáci hned navázali s návrhy celých veršů, které by slova s rýmy obsahovaly, a v lavici už zatím seděli nadšení zapisovači, kteří všechny sloky básně zachytili na papír. Nechyběli ani ilustrátoři, kteří celému veršovanému příběhu dodali barevný rozměr.

Milým překvapením pro děti bylo, že jejich básničku vybral časopis o Čtyřlístku k otištění a jako odměnu jim poslal básnický certifikát s dalšími čtyřlístkovskými předměty (rozvrhy hodin, pohlednicemi a zápichy). Pro děti se společné skládání básniček stalo oblíbenou činností, ve které budou i nadále rády pokračovat.

čtyř1-768x1024.jpgčtyř2-768x1024.jpgčtyř3-1024x768.jpgčtyř4-1024x768.jpg