V Mohylce pomáhají robůtci s angličtinou

Žáci 3. a 4. tříd ZŠ Mohylová měli v uplynulých dnech možnost učit se angličtinu za pomoci Ozobotů, tedy malých programovatelných robůtků.

Každé z dětí nejdříve anglicky napsalo příběh „svého“ Ozobota a potom pomocí barevných kódů naprogramovalo jeho jízdní dráhu. Při tomto programování si žáci zopakovali anglické názvy jednotlivých barev a zároveň se seznámili s novou slovní zásobou v podobě anglických povelů pro svého robůtka. Podle toho, jaký příběh Ozobotovi děti napsaly, ilustrovaly také své dráhy, po kterých následně nechaly robůtka jezdit a anglicky četly spolužákům svůj příběh. Spolužáci při tom ukazovali na ilustracích, o čem se právě čte.

Díky těmto šikovným malým pomocníkům si mohli žáci v rámci jedné hodiny procvičit jak své znalosti angličtiny, tak i dovednosti z oblasti programování.

Všechny zúčastněné „ozobotí“ výuka velmi bavila, proto si ji zcela jistě brzy zase zopakujeme.
ajoz9-1024x576.jpgajoz7-576x1024.jpgajoz6-1024x576.jpg  ajoz5-1024x576.jpg

ajoz4-1024x576.jpg  ajoz3-1024x576.jpg  ajoz1-1024x576.jpg