Ozobotí odpoledne v Mohylce

To, že mají v ZŠ Mohylová blízko k moderním technologiím a rádi je využívají při výuce, je známá věc. Aby se s těmito novinkami mohli seznámit i rodiče žáků, uspořádala Mohylka „Setkání s Ozoboty“.

Ozoboti jsou miniaturní interaktivní robůtci, kteří rozvíjí kreativitu a logické myšlení. Na první pohled mohou vypadat jako roztomilá hračka, jsou však báječnou didaktickou pomůckou představující nejkratší a nejzábavnější cestu ke skutečnému programování i robotice. Ozoboti se ve škole dají využít napříč mnoha předměty, jejich možnosti jsou opravdu ohromující.

Rodiče, kteří se zúčastnili odpoledního ozobotího setkání, mohou jejich všestranné využití potvrdit. Dozvěděli se také, jak se Ozoboti programují, na vlastní oči viděli, jak děti práce s nimi baví a sami si vyzkoušeli, jak se s nimi pracuje.

Bylo hezké pozorovat nadšení a spolupráci dětí s rodiči při jejich snaze o splnění různých ozobotích úkolů. Jsme rádi, že měla tato akce takový úspěch a rádi ji zase brzy zopakujeme.

oz3-1024x773.jpg   oz1-1024x770.jpg   oz2-1024x774.jpg