Mohylka na exkurzi na letišti

„Příští stanice Terminál 3,“ ozvalo se v autobusu, kterým jeli žáci ze 2. B. V hale terminálu 3, ze kterého běžně odlétají soukromé lety, se děti dozvěděly všechny důležité instrukce k dvouhodinové exkurzi.

Pan průvodce žákům při prohlídce letiště říkal spoustu zajímavých informací. Věděli jste například, že během hodiny přiletí a odletí na Letiště Václava Havla přes 50 letadel? Nebo že ptakoplaši jsou psi zahánějící ptactvo na travnatých plochách letiště?

Žáci viděli stanici záchranářských aut, kde jim bylo řečeno, že i na to nejvzdálenější místo na letišti musí například hasiči přijet do 3 minut. Projížděli kolem hangárů, kde se letadla opravují, i kolem zaparkovaných letadel, která se chystala na odlet.

Nejlepším zážitkem bylo vidět přímo u ranveje odlety a přílety několika letadel.

Exkurze byla zakončena opět na starém letišti, kde se malí návštěvníci rozloučili s panem průvodcem a plni nových zážitků a zajímavostí odjeli zpět do Mohylky.

Screenshot_20191015-123919_myMail-1024x771.jpg   Screenshot_20191015-123904_myMail-1024x769.jpg