Koronavirus a výuka mimo školu

Koho by napadlo, když poprvé uslyšel, co se děje v daleké Číně, že to postihne i nás. Nikdo jsme na to nebyli připraveni. Ale to by nebyl český národ, aby se s tím nepopral. A kde jinde vymyslet něco, co by fungovala, než ve škole. Naše „Mohylka“ se pustila do boje s koronavirem tak, že se mu postavila čelem. Když nemůžeme do školy, budeme pracovat online. Přes první opatrné krůčky jsme rozjeli výuku na Microsoft Teamsech. Kdo z dětí chce, pracuje přímo v programu, vyplní pracovní listy, zkusí si nějaký ten kvízeček, svoji práci zvládá nafotit a poslat zpět. Naše 4.A to zvládá skvěle. Dostávají ke své práci vždy zpětnou vazbu a moc se snaží. Dvakrát týdně se potkáváme ve videohovorech. Vždy v pondělí všichni a v pátek po čtyřčlenných skupinkách, abychom se tak mohli nejen vidět a pozdravit, ale společně si i procvičovat. K tomu se děti každý týden stejně setkávají s paní ředitelkou v rámci informatiky a s paní učitelkami na anglický jazyk. Tato doba je nová, ale také novému nás naučila, a tak již nyní víme, že až tady ten nepozvaný host nebude, my budeme vědět, že jsme nezaháleli a něco jsme se naučili. A to nové budeme schopni využít i poté.

Martina Tomanová

Koronavirus_a_výuka_mimo_školu.png

Mohylka učí na dálku

I přes uzavření školy pokračuje ZŠ Mohylová ve vzdělávání svých žáků. Používá online formu výuky přes aplikaci Microsoft Teams, díky které mohou probíhat videohovory mezi žáky a jejich pedagogy. Vzhledem k tomu, že tuto formu vyučování využívají takřka všichni žáci 1. až 5. tříd, považujeme ji za vhodně zvolenou, úspěšnou a oblíbenou. Jsme velice rádi, že děti nepřicházejí o důležité informace a že díky tomuto způsobu setkávání mohou být v neustálém kontaktu.

Martina Šípová

Mohylka_učí_na_dálku.png

Vyrážíme do přírody

V čase, kdy nemůžeme chodit do školy, se na Mohylce vídáme přes videohovory. Dokonce i prvňáčci už se zvládají připojit do týmových hovorů, při kterých se učí neskákat do řeči, počítat, ukazují si výrobky a řeší různé úkoly. Osobní kontakt však ani videohovory nenahradí. Proto nyní, kdy se můžeme za určitých podmínek společně vídat, vyrážíme do přírody a těšíme se na to, až zase všichni budeme zpět ve škole.

Lucie Frydryšková

Vyrážíme_do_přírody.png

V Mohylce se nezahálí

I přes uzavření ZŠ Mohylová jsou její zaměstnanci pilní jako včeličky. Po zimě si svou péči žádá i školní zahrada, proto všichni Mohyláci přidali ruku k dílu a zvelebují záhonky, opatrují zvířátka (i čerstvě narozené kuřátko), okopávají skalku, připravují skleník a dělají spoustu dalších prací.
Všichni se už těšíme, až na zahradě budeme moci společně přivítat děti, aby se také pokochaly krásou, která nám na zahradě vyrostla.

Martina Šípová

Nezahálíme.jpg