Příběhy Našeho člověka aneb autorské čtení

V naší základní škole Mohylová se podobně jako v jiných školách děje kolem dětí stále něco zajímavého. Tentokrát bych vás ale ráda informovala o zajímavé a inspirativní osobnosti z řad dospělých. Jednu únorovou sobotu se učitelky a asistentky naší školy sešly v literární kavárně Mezi řádky na Smíchově. Čekaly je poetické, dojemné i absurdní povídky neboli Příběhy Našeho člověka, při nichž došlo na slzy smíchu i trnutí v zádech hloubkou prožitku. Krásný podvečer měl na svědomí autor Našeho člověka a asistent ze 3. B, Petr Váchal, který navíc skvěle obstaral i hudebně-pěveckou složku. Nenechte si ujít jeho příští čtení – stojí za to!

Míša Houšková

Příběhy_Našeho_člověka.png

Zdravotníci v ZŠ Mohylová

Do ZŠ Mohylová přijela sanitka plná zdravotníků. Samozřejmě, že se nikomu nic nestalo. Zdravotníci přijeli nás ze 4.B a postupně i všechny ostatní děti proškolit v první pomoci. Tentokrát byl kurz opravdu zážitkový a prověřil i naše dosavadní znalosti. Třešničkou na dortu byla důkladná prohlídka vybavené sanitky. Děti si vyzkoušely tlakový obvaz, masáž srdce na figuríně i nakládku pacienta. Máme radost, že jsme si mohli prakticky vyzkoušet své znalosti v pomoci zraněnému a získali jsme diplom Mladý záchranář.

Marie Procházková

Zdravotníci.png

Mohylácká Slavnost pera

Když se prvňáčci v ZŠ Mohylová učí psát, používají k tomu v prvních několika měsících výhradně obyčejnou tužku. Jakmile už se však umí všichni tito malí žáčci bezpečně podepsat a ani písanka jim nečiní žádné větší obtíže, přicházejí na řadu páťáci a tzv. „Slavnost pera“. Pro tuto slavnostní chvíli si žáci té 5. třídy, která má nad prvňáčky patronát, připraví obřad, při kterém jsou benjamínkům školy předána psací pera. Letošní páťáci tuto akci pojali v pohádkovém duchu a proto se ti, kteří měli při slavnosti nějakou funkci, převlékli za pohádkové postavy.
Prvňáci museli podepsat slib, ve kterém se zavazují k tomu, že budou perem psát jen samá pravdivá a laskavá slova, po podepsání slibu dostali od svého páťáka na památku pergamen s datem slavnosti, věnováním a podpisem, obdrželi samozřejmě také pero a na závěr ještě medaili na krk jako odměnu za to, jak krásně celý program zvládli.
Opět se díky malým i starším Mohylákům potvrdilo, jak je spolupráce prvňáků a páťáků na obě strany prospěšná a jak se dají i obyčejné věci udělat s pomocí dětské fantazie poutavě a nezapomenutelně.

Martina Šípová

Slavnost_pera.png