Návštěva studentů z Brna

V prosinci navštívili naši školu studenti psychologie z Masarykovy univerzity v Brně. Zajímala je naše práce s nadanými a mimořádně nadanými žáky. Strávili s námi den v 5. třídě, kam chodí několik dětí s vysokým potenciálem učení. Pro žáky si připravili nejprve na úvod poznávací hry. Žáci je na oplátku provedli po škole a ukázali jim vánoční výstavu v prostorách naší školy. V druhém bloku žáci využili nových her, které máme k dispozici, byly to například 3D Bofiin, Lidské tělo, nebo hra pro začínající kriminalisty. Žáci tak ukázali svou kreativitu a schopnost spolupráce ve skupinách. Studenti odjeli zpět do Brna plni zážitků a dobrot z naší kavárny.

Markéta Kůtková

Návštěva_studentů.png

Inspirativní stáže v cizině

V rámci Operačního programu Praha – pól růstu ČR, výzvy 49 mělo 6 paní učitelek ze ZŠ Mohylová možnost navštívit školy na Maltě, ve Finsku a v Portugalsku, které využívají své zkušenosti s prací s žáky s odlišným mateřským jazykem. Stáže probíhaly formou pozorování či stínování učitelů, řízených diskusí a konzultací s učiteli a setkání s dětmi a učiteli v hostitelské škole. Inspirace ze stáží paní učitelky sdílely se svými kolegy ve škole formou workshopu s prezentací a diskusí.

Klára Stuchlá

Inspirativní_stáže.png

Tři králové v Mohylce

Nový rok 2020 přivítala ZŠ Mohylová přímo královskou návštěvou. V pondělí 6. ledna zahájila vyučování setkáním všech žáků a pedagogického sboru s koledníky tříkrálové sbírky, kteří žákům vyprávěli příběh králů-mudrců a o tradici tříkrálového koledování, při kterém koledníci obdarovávali druhé písničkami a přáním všeho dobrého do nového roku. Žáci se pak mohli přidat ke zpěvu písniček, když si pro ně tři králové s doprovodem houslí a kytary připravili dva vánoční spirituály. Poznali  tak několik set let staré hudební tradice amerických černošských otroků, kterým vánoční příběh přinášel naději v jejich nelehké životní situaci. Letošní první školní den díky všem těmto zážitkům začal v příjemné atmosféře jakési vzácné výjimečnosti, jež byla protkána vůní králi doneseného kadidla.

Petra Jiránková - ZŠ Mohylová

Tři_králové.jpg

Mohylka v Rudolfinu

Třeťáci a čtvrťáci ze ZŠ Mohylová zažili 13. ledna nevšední hudební zážitek pořádaný hudebním spolkem Potichounku pod vedením pana Ondřeje Tichého, a to v Rudolfinu. Žáci 3.A zvládli velkou výzvu a připravili si společnou píseň, kterou všem ostatním návštěvníkům nejen zazpívali, ale někteří i doprovodili na ukulele. Velký úspěch mezi dětmi sklidila píseň, kterou vymyslel Garik ze 3.A, a kterou jsme si společně zazpívali i s žáky jiných škol. Celá akce byla velmi podařená, dětem se líbila slavnostní atmosféra Rudolfina a to, že se také podílely na tvorbě programu. Cestu zpět do školy jsme si zpestřili procházkou po centru Prahy.

Pavlína Pohanková

Mohylka_v_Rudolfinu.jpg