3.B vešla do nového roku opravdu ve velkolepém stylu!

Po prázdninách jsme se opět sešli a vydali jsme se na výlet do přírody. Tolik srandy jsme si užili! Tolik zvířátek jsme viděli! Čtyři slova: Zážitek na celý život.

Co jsme na výletě dělali? Postavili jsme si stany. Některé jsme spojili do sebe, některé jsme zmuchlali přes sebe a pak jsme si je pochválili až do nebe. Nu, tak tolik stany. A co jsme ještě dělali? Hráli jsme si, jak to šlo a smáli jsme se na celé kolo. Smáli jsme se tak strašně moc, že si i veverky zacpávaly uši. Na výletě bylo tolik legrace, že se to vlastně nedá ani popsat.

A jaká zvířátka jsme viděli? Husy, koně, krávy, pejsky, kozy, ovce, pavouky, nu zvířat víc než v zoo! Bylo to hodně dobré a hodně veselé. Byli jsme hodně v pohodě….

Jana Moravcová a Petr Váchal

3.B_vešla_do_nového_roku_opravdu_ve_velkolepém_stylu.jpg

Nová králíkárna

Zahrada v ZŠ Mohylová přináší stále nová překvapení. Nedávno  dostali králíci novou králíkárnu, a tak mohou děti obdivovat oblíbená zvířátka už v novém obydlí.

A. Nikrýnová

Nová_králíkárna.jpg

Příměstský tábor v Mohylce

Jako každý rok, ani letošní nebyl výjimkou, v ZŠ Mohylová proběhl poslední prázdninový týden ve znamení výletů na příměstském táboře. Jedním z nich byla i návštěva areálu Botanicus v obci Ostrá. Děti si zde mohly vyzkoušet řemeslné dovednosti, rýžovat zlato nebo si například nazdobit perníčky. Celý výlet pak zakončily prohlídkou zahrady, kde mimo jiné poznávaly zeleninu, kterou zde pěstují. Den se velmi vydařil, odváželi jsme si krásné zážitky a slib, že se sem určitě znovu vydáme.

Za ZŠ Mohylová Zdenka Davidová a Zdenka Biačková

Příměstský_tábor_v_Mohylce.JPG

Středověk ve 4. A

Prázdniny uběhly jako voda a je tu nový školní rok. Každým rokem naše třída, dnes již 4.A ZŠ Mohylová, prochází určitým tématem a celoroční hrou. Tento rok nás čeká projekt Středověk, proto se naše kouzelnická třída přesouvá do tohoto období, kde se bude mimo jiné také učit obchodovat, směňovat a rozvíjet svá města, v nichž bude stavět různé stavby, např. radnici, kostel, kašnu apod. Kromě skupinové práce a celoroční hry se také zaměříme na postavení a růst dětí ve městech. Z nižší šlechty se pokusí získat tituly vyšší šlechty a nakonec titul panovnický. Cílem je se seznámit se středověkou dobou, životem v ní z pohledu poddaných lidí i šlechty. Děti 2. září obdržely pergamen napsaný samotným Karlem IV. a doma musely vyřešit první úkol, aby se dozvěděly, jak přesun časem ovlivnil jejich seskupení ve městech. První klání pak rozhodne o názvu jejich města. Naše třída změnila svůj vzhled a je připravená začít.

Martina Tomanová

Středověk_ve_4.A.jpg