Rozmanité důvody ke společnému setkávání

Začátek letošního školního roku byl, řekněme, netradiční. Ač druhý školní den v ZŠ Mohylová začal poklidně, zakončený byl předčasně a nečekaně.

Ráno proběhlo příjemné první setkání paní ředitelky se všemi žáky školy, na kterém se děti dozvěděly, co je ve škole i na školní zahradě nového a co vše je v novém školním roce čeká. Zjistily také, že máme v Mohylce novou posilu, kterou je asistenční fenka Sheryl pana asistenta Šimona z 5. B. Šimon žákům řekl, jak se k Sheryl správně chovat a fenka se okamžitě stala miláčkem celé Mohylky. Pro prvňáčky bylo toto setkání milým zpestřením dopoledne, aby viděli, že Mohyláci jsou zvyklí se pravidelně scházet s paní ředitelkou a všem je spolu hezky.

Během dopoledne ale došlo i k setkání druhému, které už ovšem tolik příjemné nebylo, protože se jednalo o urychlenou evakuaci školy. Díky této nečekané akci jsme však v Mohylce zjistili, že ani takováto událost žáky a dospěláky nezaskočí. Díky každoročním nácvikům evakuace žáci z jednotlivých tříd věděli, u kterého ze stromů v blízkém parčíku se mají shromáždit a čekat na další postup. Ve chvíli, kdy paní ředitelka rozhlasem vyhlásila, že musí všichni opustit školu, nenastala žádná panika. Děti jednoduše vzaly batohy, přezuly se a přesunuly se pod třídní strom. Jelikož hlášení přišlo ve chvíli, kdy paní kuchařky vydávaly obědy, počítali žáci s tím, že se v ten bohužel již nenaobědvají, protože do školy se už nesmí nikdo vrátit. To se ale zmýlili! Paní kuchařky nelenily a jídlo naložily na vozík, se kterým přijely na shromaždiště a žákům obědy vydaly na papírových talířích. To bylo jásotu! S plnými bříšky se totiž každá situace snáší mnohem lépe, než když nám kručí v žaludku.

Velkou radostí tohoto druhého školního dne bylo, že poplach byl naštěstí jen planý a nikomu se nic nestalo. Ale z toho, že v Mohylce žáci vědí, co v podobných případech dělat, z toho, že se v takových nečekaných situacích i najíme, protože všichni táhneme za jeden provaz, a z toho, jak báječně a zodpovědně se k celé situaci postavili rodiče dětí z Mohylky, tak z toho máme radost vážně OBROVSKOU!