Mohylka protkaná hudbou

 

V pátek 26. 4. se v ZŠ Mohylová konal projektový den. Jelikož je letošní rok rokem české hudby, ve znamení hudby se konalo i celé páteční dopoledne.

Na patnácti stanovištích měli žáci z Mohylky možnost vyrobit si například skutečný i kartonový hudební nástroj, složit píseň, zarepovat báseň do mikrofonu, vnímat zvukové vibrace vody, dozvědět se o tom, jak je vnímán zvuk různých těles ve vesmíru, zatancovat si lidové tance v doprovodu lidových písní, vyluštit hudební filmový kvíz, dozvědět se zajímavosti o významných českých hudebních skladatelích a mnoho dalšího.

Mezi dětmi je každoroční Projektový den velmi oblíbený, protože se dozví mnoho nového, vyzkouší si různé aktivity a odnesou si domů rozmanité výrobky. Užívají si ho také mohyláčtí dospěláci, protože strávit pohodové dopoledne s několika skupinami žáků z různých tříd je i pro ně přínosem.

Těšíme se zase za rok na mohylácký projektový den!

 

Fotografie zde

We use cookies
Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Pro správný běh prosím povolte používání cookies.
Ok