Díkůvzdání za Den díkůvzdání

 

Vždy čtvrtý čtvrtek v listopadu slaví Američané svátek Díkůvzdání se vzpomínkou na nové osadníky z Anglie, kteří se po připlutí do Ameriky učili od zdejších Indiánů, jak pěstovat zdejší rostliny (třeba kukuřici) a lovit zdejší zvěř (například krocany). Na konci prvního roku se tito Otcové poutníci sešli nad bohatou hostinou z těchto jídel, aby společně prožili radost a vděčnost za to, že se naučili, jak si v novém domově zajistit obživu.
Žáci ZŠ Mohylová měli během čtvrtého listopadového čtvrtka jedinečnou příležitost setkat se s rodilou mluvčí z USA jménem Amy, které ukázali, jak se v České republice učí prvostupňová matematika, a pak ji pozvali do hodin angličtiny. V závislosti na ročníku si s ní anglicky popovídali o rozmanitých tématech: o hračkách, o zvířatech, o lidských vlastnostech… a samozřejmě také o Dni díkůvzdání. Z výuky si pak děti odnášely neobyčejné zážitky z příjemného setkání s milou Američankou, ale také netradiční úkol: rozmyslet si, co pěkného za uplynulý rok prožily a chtěly by za to poděkovat – jednoduchou anglickou větou na příští hodině angličtiny. Protože vždycky je za co děkovat.
 
IMG-20231202-WA0002.jpgIMG-20231202-WA0003.jpgIMG-20231202-WA0000.jpgIMG-20231202-WA0001.jpg

We use cookies
Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Pro správný běh prosím povolte používání cookies.
Ok