Mohylka na Medobraní

Dne 15. září 2023 se na Slunečním náměstí před radnicí Prahy 13 konal tradiční festival s názvem Pražské medobraní. Jedná se o jednorázový trh s medem a největší představení včel a včelařství.

Jako každý rok navštívila Medobraní i školní družina při ZŠ Mohylová. Děti měly příležitost prohlédnout si jednotlivé stánky zaměřené na med a všemožné výrobky z něj (perníčky, balzámy, sirupy a mnoho dalšího). Žáci měli možnost také různé druhy medu ochutnat a mohli si i vyzkoušet řemeslnou zručnost a něco si pod dohledem instruktorů společnosti Kutil Junior vyrobit.

Na akci nemohl chybět úžasný pan Glaser z Ekocentra Včelín v Ořechu, který trpělivě vysvětloval každé skupince dětí o životě včel a výrobě medu a medových produktů.

Návštěva Medobraní byla pro děti i dospělé příjemně prožitým odpolednem a těšíme se na jeho další ročník.

foto2-576x1024.jpgfoto1-576x1024.jpg