Pozvánka na běh pro dobrou věc i dobrý pocit

Běžci, podporovatelé dobrých skutků, nebo jenom naši příznivci, kteří nám budou při běhu držet palce. V tomto hezkém ročním období, kdy se všechno probudilo k životu, mají lidé dobré vůle k sobě blíž. Shodou náhod se v tomto měsíci sešlo několik dobrých věcí dohromady.

Rádi bychom letos v ZŠ Mohylová naším každoročním charitativním během podpořili Šimona Houšku, který má vzácné degenerativní neurologické onemocnění s názvem Friedreichova ataxie (FA) – viz https://www.frieda.cz/co_je_fa/. V naší republice je takových lidí cca 40, donedávna na FA neexistoval lék. Poběžíme potažmo vlastně i pro pacientskou organizaci Frieda, jež pacienty s FA sdružuje. Část výtěžku z našeho běhacího úsilí bude i pro našeho Pavlíka Antonína, který je už s námi ve škole dlouho jako pomocný školník a také on potřebuje naši výpomoc.

Běhat či používat své náhradní nohy přijedou i další pacienti z Friedy. Spolu s nimi budou vzácnými hosty této akce také dr. Jennifer Farmer a dr. Myriam Rei z USA z pacientské organizace FARA, která se spolu s Friedou snaží o probojování jediného nedávno vyvinutého léku na FA z Ameriky do ČR. Společně s nimi se běhu zúčastní také MUDr. Lucie Šťovíčková a MUDr. Alena Zumrová z neurologické kliniky FNM.

Tradiční počet tras a cena za jejich zaběhnutí se nemění, startovat bude opět náš milý patron pan Daniel Krejbich.

Podpořit nás v příběhu Nové nohy pro Šimona a Chceme Pavlíka v Mohylce můžete tedy v pátek 23. června 2023 od 9,30 hod., předpokládaný konec je ve 12 hodin.

Budeme moc rádi, když povědomí o akci budete šířit mezi své přátele a známé!

Pokud byste se chtěli dozvědět více „naživo“ o nemoci Friedreichova ataxie a jak se s ní žije pacientům, můžete se právě tento týden podívat na premiéru pořadu České televize KLÍČ na programu ČT2. Pokud ji nestihnete, najdete pořad ke shlédnutí na webových stránkách České televize v iVysílání ( 14. červen – Klíč | Česká televize (ceskatelevize.cz) .

Mnohokrát jsme byli svědky toho, jak žáci, rodiče, prarodiče a přátelé naší školy mají laskavá srdce a dokážou držet dohromady. Jsme na vás moc hrdí a věříme, že i v tomto případě společně podpoříme dobrou věc.

Těším se na vás ať už v běžeckém, nebo jako povzbuzující kolem tratí!

Mohyláci

Mohylka-II-1024x768.jpg