Rotundy v Mohylce

K příležitosti blížícího se svátku svatého Václava vyrobili žáci třídy 4. A velmi věrohodně vypadající papírové rotundy. Proč zrovna rotundy? Protože právě ty se stavěly v 10. století, během života svatého Václava. A jak už je v Mohylce dobrým zvykem, tak i tyto rotundy si mohou kolemjdoucí prohlédnout na plotu školy a i díky pohledu na ně vzpomenout na patrona naší země české a zakladatele českého státu. Sv. Václav se mimo jiné zasloužil o rozšíření křesťanství v českých zemích, stavěl křesťanské chrámy a pomáhal chudým.

Až tedy půjdete v den státního svátku, v úterý 28. září (v Den české státnosti) na procházku, zastavte se u Mohylky – třeba budete opravdu mile překvapeni, jak se našim čtvrťákům rotundy povedly 🙂

Rot1-1024x768.jpg