Zápis ze schůzky Rady rodičů konané dne 26.2.2004

Přítomny: pí. Roháčková, Chlebounová, Hanušová, Roubalová, Červinková, Poláková, Nechybová, Ernýgrová, Kajdová, Pavlásková, Holíková
Za školu pí. řed. Štychová, pí. Vandasová

1. Rukodělná dílny - sypané skleničky, účast uspokojivá, ač neinzerováno.
                            - výroba trojrozměrných květin z drátků a barev na sklo - též proběhla uspokojivě.

2. Zápis budoucích prvňáčků - přihlásilo se 54 dětí, z toho je 10 odkladů, pravděpodobně budou otevřeny 2 první třídy.

3. Příprava budoucích prvňáčků - desetidílný kurz, probíhá každý čtvrtek, poslední bude 15.4.

4. Odpoledne za školou - zakončení přípravného kurzu dne 13.5. (seznamovací odpoledne pro budoucí prvňáčky – dvouhodinovka ledybořících her, při kterých se děti poznají všechny navzájem a s budoucími třídními učitelkami).

5. Dopis pro patrona – pí. spisovatelka Klimtová odpověděla na náš návrh kladně, stane se aktivní patronkou školy - naše děti navštívily výstavu jejích skřítků v Mníšku pod Brdy, na tuto výstavu naváže noc se skřítky v naší škole, již se pí. Klimtová v podvečer zúčastní - viz Noc s Andersenem.

6. Noc s Andersenem - 2.4. se koná mezinárodní knihovnická akce, tj. spaní ve škole spojené s literárním programem. Naše představa: beseda s pí. Klimtovou, noc se skřítky (soutěž o panelákového skřítka – píšeme pohádku, příběh, báseň, hrajeme divadlo, malujeme, modelujeme, tvarujeme z moduritu) – spoluúčast i vedlejší MŠ Sluníčko pod střechou. S sebou oblíbenou knížku, karimatku, spacák, polštářek.

7. Rozpis ranního rozhlasu – pí. Poláková vytvořila rozpis na druhé pololetí, děkujeme. Zapojily se i 1. třídy.

8. Granty - do 14.1. jsme požádali o granty na dílny, výstavy, kroužky, přípravku a modelové situace. Žádný grant naší škole nebyl přidělen, zkusíme se odvolat.

9. Krajta zelená - na třídních schůzkách jsme začali vybírat na další rok živobytí naší krajty (po 20 Kč). Stále vybíráme, také na třídních schůzkách. 15.3. U pí. Vandasové jsou k dispozici vstupenky do ZOO. Pozor změna: Zdarma jsou pouze vstupenky pro dva dospělé, vstupenky dětí musíme u kasy zaplatit. Nicméně tento počin není ze strany ZOO nepochopitelný a pro nás je stále výhodný.

10. Stůl na stolní tenis – byl již objednán.

11. Letní tábor - již jsme navštívili a objednali objekt pro letní táborový pobyt, pojedeme ke Zbirohu. Rekreační areál – pevná budova i chatičky, v dobrém stavu a čisté. Na tábory jsou tam zvyklí, zajištěn řádný úklid i vaření. Koupání v místě.

12. Adopce na dálku - sponzorství školních potřeb jednoho dítěte v Etiopii – do 14 dnů bude více na www.sweb.ethiopia.cz

13. Další akce:
13.3. velikonoční dílna, velikonoční aranžmá, různé techniky zdobení kraslic – od 9. hod.
30.3. – 1.4. velikonoční výstava
29.4. poetický večer Všichni jsme tu doma (ukázky vlastní tvorby dětí – poezie, povídky, seznámení s literaturou a kulturou jiných národů a národností, školní flétny, výstava čtenářských deníků). Rozhlasem bude vyhlášena Literární soutěž vlastní tvorby.