zájmový kroužek: TURISTICKÝ

vyučující: Martina Červenková, Tomáš Červenka

1x za měsíc v sobotu

Baví Tě poznávat nové věci? Chceš se jednou za měsíc o víkendu vydat někam na výlet a poznat nové věci? Pak vítej v turistickém kroužku. Kroužek je určený pro děti od první do páté třídy se zájmem o poznávání nejen kulturních a historických památek, ale i se zájmem o přírodu a procházky spojené s nevšedním zážitkem. Na každém výletě nás čeká něco zajímavého, hry, vědomostní soutěže a samozřejmě spousta zábavy.

Fotogalerie šk.r. 2017/18:

Hornické muzeum Příbram 7. 10. 2017
Halloween - lesopark Kbely 4. 11. 2017
Exkurze na letiště Václava Havla v Praze 3. 12. 2017
Řeporyjský masopust 17. 2. 2018
Tentokrát jsme se s dětmi vypravili autobusem do Řeporyj, kde jsme si nejdříve vyrobili masky na masopust v kreativní dílně studia Bubec. Poté jsme šli s masopustním průvodem na zahradu a do sochařského ateliéru, kde byla k vidění umělecká díla ze starých strojů, vyřezané sochy a jiné. Proběhlo zde i tradiční občerstvení - jitrničky a další.
Národní zemědělské muzeum 17. 3. 2018
Dnes jsme s dětmi vyrazili do Národního zemědělského muzea, kde jsme navštívili expozice - Jede traktor. Zde si děti vyzkoušely trenažér bagru, traktoru či na pc ovládat traktor a prohlédly si staré modely traktorů. Poté jsme se přesunuli do expozice - RecykLES - cesta dřeva, kde nám bylo řečeno, jak probíhá cesta dřeva od zasazení stromů až po výrobu papíru z něj. A poslední jsme viděli expozici - Rybaření - bylo možno vyzkoušet si chytat ryby a natáhnout si rybářské kalhoto-holinky, dále mikroskopem vidět šupiny a spoustu dalšího.
Medvědárium Beroun 14. 4. 2018
Zookoutek Malá Chuchle 13. 5. 2018
komentovaná prohlídka a krmení koziček, daňků, jelenů, srnek a prasat