Mohyláci v Třeskoprskách

„Rok se Čtyřlístkem“ je název celoročního projektu třídy 2. B ze základní školy Mohylová. Námět tohoto oblíbeného komiksu, ve kterém jsou hlavními postavami fenka Fifinka, čuník Bobík, kocour Myšpulín a zajíc Pinďa, bude žáky provázet po celý školní rok.

Rozšíření povědomí o této známé čtveřici je pro děti nejen zajímavé a zábavné, ale děti si také také díky čtení příběhů s těmito zvířecími hrdiny rozvíjí svou čtenářskou gramotnost. A pro lepší představivost a názornost tématu se celá 2. B vydala na třídenní poznávací (a také trochu učící) výlet do samého srdce Čtyřlístku. Do Třeskoprsk.

Komiksové Třeskoprsky se nacházejí v blízkosti Máchova jezera, ale na mapě je budete hledat jen velice obtížně. Ve skutečnosti jsou totiž známým městečkem jménem Doksy. Najdete zde například Muzeum Čtyřlístku nebo pátrací hru, ve které děti podle mapy po městě hledají, kde se skrývá hlavní padouch jménem Zádrhel. O žáčcích z Mohylky je známo, že si dokáží dobře poradit se všemožnými překážkami a umí přijít na kloub mnoha záhadám – a tak není divu, že se jim Zádrhela podařilo vypátrat. Za odměnu Mohyláci dostali tématické karty nebo pexeso, ale hlavně placku „Třeskoprsky ranger“, se kterou se stali hrdými pomocníky při ochraně města.

Děti se kromě jiného dozvěděly spoustu nových informací a zapamatovaly si i mnoho zajímavostí. Například to, že první číslo Čtyřlístku spatřilo světlo světa již v roce 1969 a díky tomu je zapsán v Guinessově knize rekordů jako nejdéle vycházející český komiks. A co se týče místního názvosloví – hrad Bezděz se v příbězích nazývá Bezzub a Máchovo jezero? To je přece Blaťák!

ČT4-768x1024_new.jpgČT5-424x318_new.jpg

ČT6-768x1024_new.jpgČT7-768x1024_new.jpgČT1-424x318_new.jpgČT2-424x318.jpgČT3-768x1024.jpg