Hlavní nabídka

Činost RR

Přehled aktivit

Zápisy ze schůzek RR od listopadu 2003

Příměstský tábor RR
- 2013
- 2016

Kroužky
- seznam kroužků
- anotace kroužků
naleznete v menu Kroužky
na titulní straně ZŠ Mohylová
-
fotogalerie turistického kroužku
- fotogalerie dramatického kroužku

Zpráva o hospodaření RR
- v letech 2006 až 2008
- za rok 2009
- za rok 2010
- za rok 2011
- za rok 2012
- za rok 2013
- za rok 2014
- za rok 2015
- za rok 2016
- za rok 2017

Výroční zpráva RR
- za rok 2009
- za rok 2010
- za rok 2011
- za rok 2012
- za rok 2013
- za rok 2014
- za rok 2015
- za rok 2016
- za rok 2017

Zakládací listiny RR

Zákon o obecně prospěšných společnostech

Rady dětí a mládeže

Karta mládeže EYCA

Nabídka karet mládeže

Můžete nám napsat!

Hlavní stránka ZŠ Mohylová

Rada rodičů - letní tábor

plakat tabor 20

Již dvacet let pořádá Rada rodičů letní dětské tábory. Jezdívalo se do Sv. Kateřiny, přivítali nás Čertoryje u Hrubé Skály, rekreační středisko Sv. Štěpán u Zbiroha, také chata Luž v Lužických horách.
V červenci 2006 jsme "bojovali o přežití" a kousek prostoru mezi povodňovou Lužnicí a polomy na úpatí hory Svákov nedaleko Soběslavi.
Podívejte se na výběr fotografií.
V roce 2007 jsme strávili 14 dní prázdnin u Máchova jezera. Fotogalerii z průběhu tábora a hodnocení najdete zde.
Od roku 2008 je naším cílem opět Soběslav; tehdy živly nezlobily a prožili jsme zde 2 krásné, pohodové týdny plné zážitků. Zde najdete některé fotografie.
V létě 2009 jsme přešli Aljašku a našli zlato a diamanty, naučili se country tancům, jezdili na "koních", nocovali na zřícenině... V prostředí chatové základny pod horou Svákov u Soběslavi nám sice moc sv. Petr nepřál, ale nakonec jsme se vrátili opět plní nových zážitků! Zde najdete fotogalerii a zde článek pro zasmání, který popisuje počasí, které jsme si opravdu užili ;-)
Léto 2010 se neslo ve znamení pohádek, i když za nesnesitelného vedra...
dokumentace: svakov2010.rajce.idnes.cz

V roce 2011 jsme cestovali lodí i letadlem kolem světa. Jedli jsme sushi, v Africe s vizáží pravých domorodců sháněli vodu, v Rusku se chránili pomocí PIPCHO před radiací a nesčetněkrát šli k zemi před nálety. Také jsme byly v Temelíně nebo na rytířském turnaji. Nechyběla voda na koupání i nějaká ta vlna tsunami. Ale tak otrávené děti poslední den, že musí domů, jsme dlouho neviděli.
dokumentace: svakov.rajce.idnes.cz
Rok 2012 proběhl tradičně pod Svákovskou horou, ale tentokrát ve společnosti egyptských pyramid.
dokumentace: svakov12.rajce.idnes.cz

V roce 2013 jsme díky povodním využili kopcovitý terén v Heřmanicích v Podještědí, ale říkáme tomu Kobrynov. Chatičky, louka, malé hřiště, les. Žádná voda hrozící povodní. Bohužel spousta klíšťat. Ale to byla jediná hrozba. Ostatní výpravy hvězdnou bránou na jiné planety za poznáním či za novými technologiemi se zdařily. Posuďte sami na
https://ivaondraskova.rajce.idnes.cz/

V roce 2014 jsem se vrátili ke svým počátkům, do pravěku. Od prvního dne jsme si vše museli získat (oheň, vodu), vyrobit (oděv, nástroje, přístřeší), naučit se (které maso se dá jíst a jak jej ulovit, které bobule se sbírají). Podívali jsme se i jak to dělají jiné kmeny - byli jsme v Liberci u 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany, v IQ parku i lunaparku. Naopak u nás to okoukl kmen Policie ČR, my jim předvedli scénky z našeho pravěkého života, oni nám "předvedli", jak jsou náročné vstupní testy k Policii. Zahráli jsme si bowling, prohlédli zvířátka na farmě a zařádili na trampolínách. Prověřili svoje získané znalosti při spoustě bojovek, ověřili svoji fyzickou zdatnost při pravěké olympiádě na umělém povrchu fotbalového hřiště v Kobrynově. Na závěr se nám podařilo ulovit mamuta a tak jsme jeli domů s naprosto nacpanými břichy a hlavami plnými zážitků. Většině se domů nechtělo a tak jsme letos hlasovali rozhodně pro delší variantu tábora a ta je tady!
dokumentace: homohomo.rajce.idnes.cz

Z pravěku jsme se v roce 2015 posunuli do 5. století a ranného období století šestého. Král Artuš si vybral jen ty nejlepší rytíře do své družiny Rytířů kulatého stolu. Kouzelník Merlin a legendární Excalibur nás provázeli a ochraňovali na našich cestách za věděním, uměním šermířským i zdoláním dvorní etikety.

V roce 2016 jsme tématem KDO PŘEŽIJE nemysleli nic zlého, ale nakonec se nám opravdu podařilo většinou her prověřit schopnosti těch starších přežít v různých podmínkách a ukázat těm mladším, že je potřeba se učit uzlovat, šifrovat i rozdělávat oheň za ztížených podmínek. Užili jsme si i nočních hlídek a celodenní výlet na skály a skalní divadlo ve Sloupu. Rodiče i děti jsme na téma připravili v laser parku v Holešovicích při společných 12 hrách všichni proti všem. A dovednosti, co se děti naučily, předvedly rodičům na víkendovém pobytu v Soběslavi v září. Rodinné týmy byly opravdu sehrané. Jako kdyby ti rodiče jezdili s námi....

Loni jsme opět jeli do Heřmanic v Podještědí a tentokrát jsme zdokonalovali svoje těla i mysl po vzoru starověkých Řeků.

Letos jsme opět byli v Heřmanicích, obyvatelé tamního ostrova z nás museli mít radost - přijela tentokrát parta pirátů. Počasí se vydařilo, celá hra děti uchvátila a všichni jsme si to užili. To můžete vidět i na fotkách. Plavba neznámým územím, pařba a hazardní hry na Tortuze, přepadení královským vojskem a rum tekl proudem. Dopluli jsme k břehům neprobádané pevniny. Tu budeme objevovat příští rok. Cesta napříč Amerikami...... Již dnes jsou přihlášeni 3 objevitelé. Rodiče, kteří nás chtějí poznat mají možnost na víkendovém pobytu v září v Soběslavi určeném všem.

 

Osvědčená parta vedoucích i kuchařek a dá se s jen velmi malou nadsázkou říci, že i osvědčená parta táborníků, zvládla letošní cestu nejen Amerikami famózně. Museli jsem se totiž na místo, kam jsme rok předtím dopluli na pirátských lodích, dostat veřejnou dopravou. Pak i poslední den zpátky k rodičům. Neméně dobrodružné, ale bezpečné a zábavné byly dny , které jsme trávili hrami a převleky podle zemí, ve kterých jsme se postupně ocitali. Předposlední den, ti, kteří se víc než poslouchání vedoucích věnovali hrabání v prachu a hloubení děr, našli tři nádherné valouny zlata, takže je jasné, že jedeme příští rok zase!!! Přeci jim to tam nenecháme........


Fotky z tábora 2015, 2016, 2017 a 2018 i z navazujících akcí naleznete na karz.rajce.idnes.cz.

Letní tábor 2020

Vážení, tak jako každý rok i letos, naše Rada rodičů prostřednictvím týmu velmi zkušených a zábavných vedoucích pořádá čtrnáctidenní letní tábor pro naše děti a nejen pro ně. Můžete jim s sebou dát nejlepšího kamaráda, sestřenici....Tábor je určen pro děti, které umí již číst a které si rády hrají. Více informací i fotografií z minulých let najdete na stránkách školy nebo můžete psát na email : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. přímo hlavní vedoucí. Ráda zodpoví jakýkoli Váš dotaz.

 

Níže již nalezenete přihlášku, propozice a všechny ostatní formuláře a dokumenty k dalšímu ročníku našeho letního tábora.

Téma: Zlatá horečka
Termín konání: 1.7.-15.7.2020
Místo konání: Heřmanice u Jablonného v Podještědí
Přihláška - propozice - lékařské potvrzení: ke stažení zde
Ostatní formuláře a dokumenty:
Bezinfekčnost, List táborníka, Souhlasy a plná moc, Seznam věcí