Fotogalerie - letní tábor

Doksy, 30.6.-13.7.2007

Letos v červenci proběhl další ročník letního tábora ZŠ Mohylová, tentokrát v Doksech u Máchova jezera. Vzhledem k místní historii jsme uspořádali celotáborovou hru na téma: Přesun v čase.
Hned první ráno jsme uvítali děti do roku 1257, do doby Přemysla Otakara II. Děti si během tábora vyrobily vlastní zbraně – meče, halapartny, vlastní dobové oblečení, vybudovaly oddílové hrady a vybraly si jména šlechticů z té doby - např. Jan Roháč z Dubé, Ota Braniborský, Terezie Něvská a mnohé další.
Po celý čas tábora plnily úkoly, při kterých vždy nalezly část tajemné formule, která nakonec zněla takto: „Temnou cestou s pomocí rozsvícených svíček, vydejte se hledat záhadný klíček. Na Hradu Houska , dnem i nocí, ukrývá se, pekelný stroj, co přemísťuje v čase. Tento stroj se nikdy neroztočí, pokud sleduje ho jen pár očí.“
Jak každý pochopil, bylo třeba vyhledat stroj času. V předvečer ukončení tábora se všichni v dobových kostýmech a řádně ozbrojeni vydali dobýt hrad Houska. Pan kastelán byl nadšen, že konečně někdo „normální, v normálním oblečení“navštívil tento hrad. Stroj byl nalezen a my jsme se Vám zase vrátili!!!

Mile nás (vedoucí) překvapilo, s jakým obrovským zájmem se děti věnovaly letošní táborové hře. Historie je na nadchla všechny, tvrdému boji o svůj hrad propadly jak vedoucí, tak i ta nejmenší pětiletá Terezka. I příznivci sportů si letos přišli na své. Hřiště na plážový volejbal bylo celý den v obležení jak hráči přehazované, tak staviteli hradů z písku. Z nadšení dětí soudím, že i letošní tábor se vyvedl, a nezbývá než si zase rok počkat na další ročník.

Přeji všem hodně úspěchů v novém školním roce a Vaše nápady pište na E mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Za kolektiv vedoucích Martina Abdúlová

seznamování  seznamování  seznamování  seznamování  příprava - meče, kostýmy, ale i vystupování  příprava - meče, kostýmy, ale i vystupování  příprava - meče, kostýmy, ale i vystupování

příprava - meče, kostýmy, ale i vystupování  příprava - meče, kostýmy, ale i vystupování  přespání v lese  přespání v lese  přespání v lese  výlet na Bezděz  výlet na Berštejn

výlet po jezeře  výlet po jezeře  výlet po jezeře  hry v klubovně  hry v klubovně  hry v klubovně  sportování

sportování  sportování  sportování  sportování  sportování  sportování  jídelna

noční hra  výlet na Housku  výlet na Housku  výlet na Housku  stroj času  Jedeme domů!

kliknutím si obrázek zvětšíte